Przyjaciele i Darczyńcy

Działalność Fundacji jest możliwa dzięki darczyńcom ofiarującym nam pomoc zarówno finansową jak i rzeczową oraz dzięki wolontariuszom, którym Fundacja zawdzięcza swoją „duszę”. Ofiarują oni czas i energię włączając się w organizację różnych przedsięwzięć na rzecz dzieci – podopiecznych Fundacji. Składamy im serdeczne i gorące podziękowania. Nie jesteśmy w stanie wymienić przed Państwem wszystkich osób, które służyły bądź służą nam swoim wsparciem. Osób tych przybywa z każdym rokiem, a ich lista jest zbyt długa, aby zamieścić ją na naszej stronie. WSZYSTKIM NASZYM DARCZYŃCOM I PRZYJACIOŁOM, A WŚRÓD NICH WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE PRZEKAZUJĄ NA NASZĄ FUNDACJĘ 1% PODATKU, SKŁADAMY NAJSZCZERSZE PODZIĘKOWANIA. Każdego roku rośnie liczba darczyńców wpłącających na naszą Fundację 1 % podatku. Wielu tych osób nie znamy z imienia i nazwiska, ale dziękujemy im najpiękniej.

* DZIĘKUJEMY TEŻ Z CAŁEGO SERCA WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM, BEZ KTÓRYCH, NIE BYLIBYŚMY W STANIE ZREALIZOWAĆ ŻADNEJ NASZEJ AKCJI. Wielu z nich to uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, ale są wśród wolontariuszy też uczniowie z innych szkół – gimnazjów i liceów z Piaseczna,Warszawy, a także innych miast. W wolontariat angażują się również studenci.

* Dziękujemy najpiękniej młodym parom, które proszą swoich gości, aby zamiast kwiatów zwyczajowo przynosoznych na ślub, przekazali na rzecz dzieci, którym pomaga nasza Funacja np. przybory szkolne, darowizny finansowe, zabawki, książki. Wielkie dzięki za takie piękne gesty w stronę potrzebujących dzieciaków:)

* Szczególną służbę na rzecz Fundacji pełnią pedagodzy piaseczyńskich szkół i przedszkoli. Są to nasi serdeczni Przyjaciele. Dzięki ich pomocy mogą odbywać się organizowane przez nas grudniowe Happeningi Mikołajkowe i inne imprezy charytatywne. Wspierają nas swoją aktywnością i sercem. Wśród osób angażujących się się w działania Fundacji obok pedagogów są również uczniowie szkół, nauczyciele i dyrektorzy placówek oraz osoby prywatne.

* CENTRUM KULTURY W PIASECZNIE to instytucja, która nam towarzyszy od początku naszego istnienia. Bez życzliwości Pani Dyrektor Ewy Dudek i bez zaangażowania Kasi Biernadskiej – Hernik, Agnieszki Bernasiewicz, Tomka Strzeżka, Kasi Resiak i całego zespołu pracowników Centrum Kultury  nie moglibyśmy realizowac wielu corocznych imprez charytatywnych. Każdego roku wyrażamy im naszą wdzięczność.

* LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY  naszepiaseczno.pl – to zespół wyjątkowo życzliwych ludzi, którzy natychmiast reagują na nasze prośby dotyczące publikacji fundacyjnych wydarzeń, a czasem wyprzedzają nas w tych publikacjach, za co z całego serca dziękujemy. Publikacje oczywiście zamiszczane sa bezpłatnie, co dla Fundacji jest niezwykle ważne.

* Dziękujemy przedszkolom, szkołom i innym instytucjom za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz naszej Fundacji. Wśród tych inicjatyw jedna zasługuje na szczególne podkreślenie i szczególne wyrazy naszej wdzięczności. W pierwszym roku działalności Fundacji – w roku 2004, dzięki inicjatywie dziennikarza Huberta Gielecińskiego powstała przepiękna płyta z kolędami. Wszystkim artystom, twórcom „Płyty dającej nadzieję” – cegiełki na rzecz Fundacji Pomóż Dorosnąć, składamy ogromne podziękowanie

* Dziękujemy Zespołowi Parasol Poetica – cudownym ludziom, twórcom płyty wydanej z okazji 10-lecia Fundacji, jubileuszu obchodzonego w 2014; dziękujemy za piękna płytę i wspołne z nami świętowanie jubileuszu – za przepiękny koncert w kwietniu 2014 r.

* Naszym wielkim i BARDZO KOCHANYM przyjacielem jest Klub Sportowy GRAWITACJA. Założyciele i główni instruktorzy Grawitacji – Ula Strzeżek i Szymon Kowalewski, poza tym że kształcą świetnych tancerzy, kształtują w dzieciach wrażliwość na potrzeby innych. Każdego roku Grawitacjanie wspierają dzieci podopieczne Fundacji w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie im za to dziękujemy.

* Dziękujemy Dyrektorowi  Gimnazjum nr 2 w Piasecznie – Pani Agnieszce Malarczyk. Dzięki niej siedziba Fundacji ma miejsce w budynku Gimnajzum nr 2 i wiele naszych działań mogło sie tam odbywać w latach 2004-2014. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

* Szczególne podziękowanie pragniemy wyrazić wobec naszego darczyńcy absolutnie wyjątkowego – pana Witolda. To człowiek o ogromnej wrażliwości i życzliwości wobec naszej Fundacji. Od pierwszych miesięcy naszego istnienia każdego miesiąca przelewa na konto Fundacji kwotę pieniężną. Jest zatem pierwszym naszym darczyńcą. Kwotę tę od początku postanowiliśmy przeznaczać na comiesięczne stypendium dla pewnego chłopca. Panie Witoldzie, ten chłopiec, dziś wkraczający w dorosłość młodzieniec, to dziecko którego ciężki los był jednym z powodów, dla których założyłam Fundację Pomóż Dorosnąć. Patrząc przez dwa lata na jego bolesną historię nabierałam absolutnego przekonania, że muszę znalezć sposób na pomoc dzieciom takim jak on. To zdolny, wspaniały dzieciak. Jest bardzo poraniony przez życie, ale odkąd otrzymuje stałą pomoc dzielnie pnie się w górę, dobrze się uczy, rozwija swoje pasje, potrafi być bardzo pomocny dla innych. Dziś i pan i ja możemy być z niego dumni:)

* Dziękujemy innym indywidualnym darczyńscom, którzy regularnie, każdego miesiąca wspomagają lub wspomagali przez dłuższy okres naszych podopiecznych umożliwiając stałe zasilanie funduszu stypendialnego i wypłacanie stypendiów edukacyjnych. Szczególnie chcemy podziękować Panu Michałowi, Pani Agnieszcze i Panu Jarkowi, Pani Joannie, Pani Beacie i Panu Michałowi, ale też wszystkim, którzy choćby jednorazowo wpłacili na rzecz Fundacji darowiznę. Gesty tych ludzi wynikają z dobroci serca, czasem z poczucia solidarności z ubogimi dziećmi.  Serdecznie dziękujemy, że pamiętają o naszych dzieciach.

Nazwisk naszych darczyńców nie publikujemy z uwagi na przepisy związane z ochroną danych osobowych.

Wśród instytucji, urzędów i organizacji wspierających obecnie lub w przeszłości naszą działalność są:
URZĄD MIASTA I GMINY PIASECZNO

CENTRUM KULTURY PIASECZNO

Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
Al. Kalin 30
05 – 500 Piaseczno

Przedszkole Niepubliczne ABC w Piasecznie

Przedszkole Publiczne nr 1 w Piasecznie

Szkoła Marzeń w Piasecznie

Liceum Ogólnokształcące im. I-ej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie
Zespół Szkół nr 2 w Piasecznie
Młodzież LVII Lo w Warszawie
Zespół Szkół w Gołkowie
Zespół Szkół w Józefosławiu
Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie

Międzynarodowe Centrum Edukacji Montessori w Warszawie, ul. Dzierzby

Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauce w Zalesiu Dolnym

Zespól Szkół im. Emilii Plater – Zyberkówny w Piasecznie

ZESPÓł SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 9

Liceum Ogólnokształcące
im. St. Kostki Potockiego w Warszawie
„SECURITYPOL” sp.z o.o.
ul. Puławska 33
05 – 500 Piaseczno
Komenda Powiatowa Policji
Pl. Piłsudskiego 9
05 – 500 Piaseczno

Parafia św. Anny w Piasecznie
Parafia NMP WW w Zalesiu Dolnym
Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie
Parafia Św. Krzyża w Warszawie
Kaplica Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w Konstancinie
Wspólnoty Neokatechumenalne przy Parafii Św. Anny w Piasecznie

ROTARY CLUB WARSZAWA WILANÓW

SPOT Szkoła Języka Angielskiego Małgorzaty Mierneckiej, Piaseczno
Lingua Nova, Szkoła Języków Obcych w Piasecznie

NETIA TELEKOM S.A.
ul. Poleczki 13
02 – 822 Warszawa

Fundacja Sierotki Marysi
ul. Głogowa 12
05 – 501 Piaseczno

STUDIO MEBLOWE ARKA
ul. Nowohucka 69-69 a
30 – 728 Kraków

MAGA
ul. Mickiewicza 18
05 – 500 Piaseczno

Cropp Town – Gdańsk
ul. Łąkowa
Gdańsk

Shell Gas Polska Sp. z o.o.
ul. Modlińska 344
Warszawa

Księgarnia Bzyk, Piaseczno

Foto Express Kujaszewski, 05 – 500 Piaseczno, ul. Sierakowskiego 12c

Księgarnia „ Na Bazarku”, Piaseczno

Sklep papierniczy, ul. Kościuszki, Piaseczno

Sklep Spożywczy „Piątka Bis”, Piaseczno

Hipermarket „Auchan”, Piaseczno

Sklep i Hurtownia Kasia, ul. Staszica, Piaseczno

Probis sp. z o.o.
ul. Parzniewska 4
05 – 800 Pruszków

Firma Oskar- Plus, Piaseczno

„Chris” – Turystyka i Rekreacja, Piaseczno

PROGRAM KUBY WOJEWÓDZKIEGO I AKCJA „POMAGAM Z KUBĄ” AUKCJA ALEGRO
TEDEX SERVICE SP.Z O.O.

SKLEP PERKUSYJNY PRO DRUM – logo i link do strony sklepu znajduje się w linkach; DZIĘKI TEMU DARCZYŃCY NASZE DZIECI MOGĄ MIEĆ UMUZYKALNIONY OBÓZ LETNI 2012

Stefano Terrazzino – finalista programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Istnieje też liczna grupa darczyńców ( np. ludzie pracujący razem w firmie, rodzice grupy uczniów z danej szkoły itp.) którzy przekazują na rzecz podopiecznych Fundacji pomoc finansową, organizują paczki świąteczne, są gotowi wesprzeć rodziny naszych dzieci w nagłych, kryzysowych sytuacjach. O nich zawsze pamiętamy z wielką serdecznością.

OSTRZEŻENIE

Fundacja ostrzega przed osobami rozprowadzającymi różne towary np. płyty, książki itp. jako rzekome cegiełki na rzecz Fundacji, powołującymi się na przynależność do Fundacji lub do grona jej wolontariuszy. Fundacja nie prowadzi zbiórek publicznych na takiej zasadzie. Niestety nie mamy wpływu na to, że nieznane nam osoby podszywają się pod wolontariuszy Fundacji i działają na własną rękę. Prosimy Państwa o ostrożność, ponieważ regularnie docierają do nas informacje, że w kilku miejscach Warszawy krążą osoby podające się za wolontariuszy naszej Fundacji. Jedyną firmą, która zajmuje się handlem bezpośrednim i która zgłosiła się do Fundacji z propozycją przekazywania na rzecz pomocy dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych 300 – 400 zł., każdego miesiąca, począwszy od stycznia 2008, jest firma DOMINEX. Propozycję firmy Dominex przyjęliśmy z ufnością w jej szlachetne intencje. Obecnie mamy wątpliwości co do rzetelności owej firmy. W okresie od stycznia do kwietnia 2008 r. ustalona kwota wpłynęła tylko dwukrotnie. Wysyłana przez nas korespondencja wraca z adnotacją „adresat nieznany”. Otrzymujemy wiele telefonów na temat intensywności sprzedaży towarów przez tę firmę, telefonów od ludzi, którzy chcą upewnić się co do uczciwego działania firmy, która powołuje się na naszą Fundację. Liczymy na to, że firma Dominex wywiąże się z podjętego zobowiązania.

Każda akcja w postaci imprez charytatywnych Fundacji, zbiórek publicznych, działalności młodzieży różnych szkół, która w ramach podejmowanych przez szkołę przedsięwzięć pragnie wspomóc Fundację, jest opisywana na naszej stronie internetowej. Wszelkie zbiórki publiczne i rozprowadzanie cegiełek odbywają się w ramach zorganizowanych akcji, a nie indywidualnej aktywności poszczególnych wolontariuszy.