- Kto może skorzystać z pomocy Fundacji Pomóż Dorosnąć?
Dzieci i młodzież, w wieku 0-25 lat. W przypadku osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych pomoc może być udzielana osobom do lat 30.
- Kto może zgłosić podopiecznego i jak zacząć współpracę z Fundacją Pomóż Dorosnąć?
Skierowanie dziecka/młodzieży do Fundacji w celu rozpoznania jego sytuacji życiowej i objęcia go pomocą odbywać się może poprzez zgłoszenie problemu przez rodzica, pedagoga szkolnego, nauczyciela dziecka lub każdą inną osobę dorosłą, której znana jest sytuacja dziecka i rodziny, a także przez samo dziecko/młodzież. Każdorazowo sytuacja dziecka/młodzieży jest sprawdzana przez przedstawiciela Fundacji. W miarę możliwości rozeznanie tej sytuacji odbywa się poprzez bezpośredni kontakt przedstawiciela Fundacji z rodziną dziecka/młodzieży (wizyta w domu, spotkanie z rodzicami, kontakt z instytucjami wspomagającymi rodzinę finansowo np. OPS, analiza dokumentacji dostarczonej przez rodzinę).
- Jak można zgłosić podopiecznego?
Zgłoszenie osoby/rodziny potrzebującej pomocy ze strony Fundacji może się odbywać drogą telefoniczną, e-mailową (krupakinga@wp.pl), pocztową oraz osobiście w siedzibie Fundacji po uprzednim telefonicznym umówieniu spotkania.
Każda historia, przekazana do Fundacji, rozpatrywana jest indywidualnie.
- Na jaką pomoc Fundacji mogę liczyć?
Aktualnie udzielaną pomoc ze strony Fundacji szczegółowo opisaliśmy TUTAJ
Fundacja udziela pomocy w następujących formach:
- finansowej:
- zapomogi losowe,
- stypendia edukacyjne,
- finansowanie leczenia,
- finansowanie edukacji (zakup podręczników, opłaty za kursy językowe, maturalne i inne, finansowanie wycieczek szkolnych, wyjazdów i zajęć o charakterze kulturalnym i związanych z rozwojem zainteresowań dzieci i młodzieży),
- finansowanie posiłków w stołówkach szkolnych;
- rzeczowej (materialnej):
- odzież, obuwie,
- artykuły gospodarstwa domowego,
- paczki żywnościowe,
- artykuły szkolne,
- zabawki, sprzęt sportowy;
- poradnictwo rodzinne, wychowawcze, działania profilaktyczne i terapeutyczne:
- konsultacje indywidualne psychologa, pedagoga dla dzieci, młodzieży i rodziców,
- warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży,
- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców,
- obozy dla dzieci i młodzieży profilaktyczne, socjoterapeutyczne, psychoedukacyjne;
- pomoc w nauce.
- Czy pomoc ze strony Fundacji jest gwarantowana?
Fundacja udziela pomocy w miarę swoich możliwości finansowych. Nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich próśb o pomoc kierowanych do Fundacji. Ilość tych próśb przerasta możliwości Fundacji.
- Czy mogę liczyć na sfinansowanie przez Fundację turnusu rehabilitacyjnego?
Niestety Fundacja nie prowadzi dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych. Nie mamy funduszy na ten cel. W przypadku rodzin mających dziecko niepełnosprawne wymagające rehabilitacji możliwe jest jednak gromadzenie za pośrednictwem Fundacji kwot 1 % podatku ze wskazaniem na dane dziecko. Tak gromadzone kwoty rodzice zobowiązują się przeznaczyć na leczenie i rehabilitację dziecka zgodnie z porozumieniem podpisanym z Fundacją.
- Czy możliwe jest finansowanie przez Fundację zajęć poza lekcyjnych w konkretnym klubie, stowarzyszeniu, szkole?
Tak. Fundacja wspomaga swoich podopiecznych również na tej zasadzie. Udostępniamy konto bankowe dla wpłat 1 % podatku kierowanego na określone cele np. zajęcia dla podopiecznego w konkretnej instytucji, z którą Fundacja ma podpisane porozumienie określające wydatkowanie zebranych kwot na pomoc dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Na tej zasadzie Fundacja współpracuje m.in. z KS Grawitacja i Stowarzyszeniem Gama.
Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie zatem zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Fundacją.